Skip to Content

(Automated Teller Machine – ATM) Пристрій, який дозволяє вам здійснювати банківські операції в будь-який час і в будь-якому місці. За допомогою пластикової картки можна знімати гроші з рахунків різного типу, вносити гроші на рахунок, переказувати гроші з одного рахунку на інший тощо. Варто пам'ятати, що під час користування банкоматами інших банків може бути стягнута комісія.

(Rewards Program) Здійснюючи покупки та інші операції за допомогою картки Mastercard, ви накопичуєте бали, які можна згодом обміняти на ті чи інші послуги, залежно від виду бонусної програми, наприклад, на авіаквитки, пальне тощо. За участь у таких програмах банки можуть стягувати додаткові комісії.

(Cash Advance) Ви можете отримати готівку в банку або банкоматі по кредитній картці. Сума готівкових коштів віднімається з доступного вам обсягу кредитної лінії або списується з вашого рахунку. За отримання готівки часто стягується додаткова комісія. Також іноді процентна ставка на видачу готівки вища, ніж просто на покупки, і зазвичай відсутній пільговий період. (Видача готівки по кредитній картці відрізняється від простого зняття грошей із рахунку за допомогою дебетової картки).

(No Preset Spending Limit) Привілей для клієнтів із хорошою кредитною історією. Ліміт по картці не встановлюється наперед, а визначається банком-емітентом залежно від історії операцій по рахунку, споживчої поведінки клієнта, історії платежів та інших факторів.

(Online Banking) Система, що забезпечує можливість доступу до банківських послуг із персонального комп'ютера через Інтернет.

(Worldwide Acceptance) Картки Mastercard приймають до обслуговування більше 32 мільйонів підприємств торгівлі й послуг у всьому світі.

(Travel Assistance Services) Корисна інформація для мандрівників, включно з вимогами до документів, необхідними щепленнями й поточними курсами валют. Якщо цю послугу включено в пакет, держателі карток Mastercard категорії Gold і Busіness її отримують.

(Credit History) Інформація про виконання вами зобов'язань за кредитами, використовується для оцінки ризику під час надання нового кредиту.

(Credit Line / Line of Credit) Максимальний розмір кредиту по вашій картці.

Цілодобова служба підтримки клієнтів. Ви можете звернутися до цієї служби з питань екстреної видачі готівки або у випадку втрати чи викрадення картки.

(Zero Liability) Ви платите лише за покупки, санкціоновані по вашій картці. Якщо ваша кредитна історія не викликає сумнівів, ви вживаєте розумних заходів, щоб гарантувати безпеку вашої картки, і протягом останніх 12 місяців не було двох випадків несанкціонованих транзакцій по вашій картці, то ви не несете відповідальності за несанкціоновані транзакції.

(Introductory Rate) Пільгова річна процентна ставка, яка діє в початковий період користування карткою.

(Introductory Period) Проміжок часу, протягом якого діє так звана ознайомча процентна ставка.

(Overdraft) Перевищення ліміту витрат по картці, встановленого банком. У випадку овердрафту можуть стягуватися додаткові комісії.

(Balance Transfer) Перенесення неоплаченого балансу з кредитної картки від одного емітента до іншого.

(Grace Period) Проміжок часу, зазвичай 20–25 днів, протягом якого на ваші витрати по картці не нараховуються відсотки. Наприклад, якщо дата виставлення рахунку 1 травня й ваш попередній рахунок оплачено повністю, у вас є час до 20 травня, щоб повністю оплатити новий рахунок. У цьому випадку відсотки не нараховуватимуться. Якщо ви не оплатите рахунок повністю до 20 травня, на суму неоплаченого боргу може бути нараховано відсотки. Деякі картки можуть зовсім не мати пільгового період.

(PIN, Personal Іdentіfіcatіon Number) Персональний ідентифікаційний номер – секретний код доступу до рахунку через банкомат або для здійснення покупок. Нікому не повідомляйте ваш ПІН-код.

(Annual Fee) Комісія, яку стягують емітенти для покриття витрат на обслуговування карткових рахунків.

(MasterRental® Іnsurance Coverage) Допомагає уникнути додаткових витрат на страхування орендованого автомобіля від аварій і викрадення. При оплаті повної вартості оренди автомобіля карткою Mastercard вам забезпечується страхове відшкодування на суму до $50 000, якщо ваша картка передбачає таку послугу. На цю програму страхування можуть поширюватися певні обмеження й винятки, тому вам необхідно ознайомитися з її повним описом у вашому банку.

(Purchase Assurance®) Ваші покупки, оплачені карткою Mastercard, можуть бути застраховані від втрати або пошкодження на строк 90 днів від дня покупки. На цю програму страхування можуть поширюватися певні обмеження, тому вам необхідно ознайомитися з її повним описом у переліку додаткових послуг, які надає ваш банк.

(Finance Charges) Вартість використання кредитних засобів. Відсоток нараховується на суму вашого непогашеного кредиту. Процентна ставка залежить від типу картки.

(Annual Percentage Rate – APR) Відсоток, який нараховується на кредит, наданий по картці.

(Concierge Services) Доступна власникам привілейованих карток Mastercard служба, яка спеціалізується на виконанні доручень клієнта за телефоном або через Інтернет. У перелік послуг входить замовлення столиків у ресторанах, замовлення квитків на культурні та спортивні заходи, надання ділових послуг, організація зустрічей в аеропорту й т. д., безкоштовне нагадування про важливі для клієнта справи та багато інших послуг.

*Послуга надається клієнту банком-емітентом картки. Роль Mastercard зводиться до надання доступу до послуг від імені банку. Умови вашої участі в програмі таких послуг і умови захисту вашої особистої інформації регулюються вашою угодою з банком і політикою конфіденційності емітента. Mastercard може надавати цю послугу силами третіх сторін. У цьому випадку ваші особисті дані будуть використовуватися тільки за потреби надання вам необхідних послуг.

(Secured Cards) Ідеальне рішення для тих, у кого ще немає або майже немає кредитної історії. Для видачі кредиту по такій картці необхідно внести страховий депозит. Розмір кредитної лінії зазвичай дорівнює сумі депозиту.

(Merchant) Підприємство торгівлі (послуг), де до оплати приймають картки Mastercard.

Програма MasterCard Travel Rewards дозволяє клієнтам, які накопичують достатню кількість балів, здійснити безкоштовний переліт будь-якою авіакомпанією в будь-який період часу. Що більше грошей ви витрачаєте по картці, то більше балів одержуєте.

*Дію програми не обмежено в часі. На програму поширюються певні обмеження. Умови програми можуть містити можливість користуватися послугами тільки однієї авіакомпанії.

(Fixed Rate) Процентна ставка, що діє протягом усього строку кредитної угоди, на відміну від змінної ставки, яка може зростати або зменшуватися залежно від коливань процентної ставки на ринку.