Skip to Content

 

#кориснізвички: оплачувати комунальні послуги онлайн

 

Оплачуйте щомісячні комунальні платежі онлайн 24/7, коли вам зручно та де б ви не були

 

Більше немає потреби виходити з дому, стояти в довгій черзі, витрачати час на дорогу в банк чи до пошти для оплати квитанцій. Розраховуйтеся за комунальні послуги дуже легко за допомогою сучасних платіжних онлайн-сервісів. Газ, електроенергію, воду, інтернет та інші рахунки можна оплатити лише в кілька кліків у будь-який час доби з будь-якої точки планети, де є доступ до інтернету.

П’ять переваг оплачувати комуналку онлайн

  • Це просто

Один раз розібравшись у тому, як оплачувати рахунки онлайн, усі наступні оплати проходитимуть дуже просто. Якщо ви здійснюєте комунальні платежі онлайн вперше, то завжди можете звернутися до служби підтримки сервісу, через який оплачуєте, дотримуючись підказок.

  • Це швидко

Не треба витрачати дорогоцінний час на поїздку у відділення банку чи пошти, стояти в чергах. Для оплати комунальних послуг онлайн вам знадобиться до п’яти хвилин вашого часу.

  • Це зручно

Оплата послуг можлива 24/7 з будь-якої точки світу (за умови наявності доступу до інтернету). Онлайн також можна оплатити не лише свої рахунки, а й комунальні послуги близьких, наприклад літніх родичів.

Квитанції, що підтверджують оплату комунальних послуг, зберігаються в системі, тому їх неможливо загубити. За потреби ви завжди можете передивитися й надрукувати їх. Електронні чеки-квитанції мають таку саму юридичну силу, як і квитанції, що видаються після оплати у відділенні банку або пошти.

  • Це безпечно

Ваші кошти постійно під вашим контролем, і в процес оплати не залучено сторонніх осіб.

  • Це вигідно

На деяких сервісах комісія в разі онлайн-оплати комунальних послуг може бути меншою, ніж у відділенні банку чи пошти, або взагалі відсутня. Деталі про комісію дізнавайтеся на сайтах сервісів.

Що потрібно для оплати комунальних послуг онлайн?

  • Доступ до інтернету через комп’ютер, смартфон чи планшет. Для оплати комунальних платежів в інтернеті, онлайн-шопінгу та входу до онлайн-банкінгу використовуйте тільки особисті пристрої. Не забудьте встановити на всіх них паролі й за можливості активуйте біометричний захист (сканування відбитків пальців чи обличчя).
  • Банківська картка з потрібною сумою коштів. Перед оплатою перевірте, чи активована на вашій картці можливість розраховуватися онлайн та які ліміти є для таких розрахунків. За потреби підвищте ліміт перед оплатою рахунків.
  • Рахунки на оплату комунальних послуг та дані лічильників. На кожній квитанції зазначено номер особового рахунку (скорочено — о/р): він потрібен, щоб упевнитися, що під час оплати підтягнулися саме ваші рахунки. Також на деяких квитанціях іноді зазначають ключ авторизації (фактично це пароль) для реєстрації на сайтах комунальних підприємств.
  • Електронна пошта й номер телефону. Часто для реєстрації треба мати електронну пошту, куди потім можуть надходити електронні рахунки для оплати, а також квитанції про оплату, та вказати номер телефону.

Де оплачувати комунальні послуги онлайн?

  • На сайтах комунальних підприємств, що надають послугу. Наприклад, ГІОЦ, «Київводоканал», Yasno, «КиївГазЕнерджи», 104.ua тощо.
    1. Щоб оплатити комунальні послуги, треба попередньо зареєструватися в особистому кабінеті на сайті. Зазвичай назву сайту можна знайти на квитанції. Для реєстрації вам будуть потрібні електронна пошта й номер телефону, іноді номер особового рахунку або ключ авторизації, які ви знайдете на квитанції.
    2. Сайти комунальних підприємств дають повнішу інформацію за особистим рахунком, детальну історію про споживання послуги та зарахування коштів.
    3. Оплатити комуналку на сайтах комунальних підприємств можна карткою будь-якої платіжної системи будь-якого банку. Зазвичай опція оплати доступна в кількох варіантах (ручне введення реквізитів картки, цифровий гаманець Masterpass, через гаманці Google Pay або Apple Pay тощо), і ви можете вибрати найзручніший саме для вас.
  • На сайтах або в мобільних додатках платіжних сервісів. Наприклад, Рortmone, iPay, Easypay тощо. Такі сервіси збирають усі рахунки за адресою, яку ви вкажете.
    1. Зазвичай додати чи знайти рахунки можна, ввівши власну адресу в графі пошуку. Система автоматично покаже всі рахунки, які виставляють комунальні підприємства за вашою адресою.
    2. Якщо ж організації чи потрібного рахунка немає, його можна знайти вручну за реквізитами компанії (IBAN, МФО, ЄДРПОУ), що зазначені на кожній квитанції, один раз створити шаблон і вже наступного разу оплачувати за готовим зразком.
    3. Для оплати можете використовувати будь-яку платіжну картку будь-якої платіжної системи чи банку. Якщо зберегти кілька банківських карток у своєму особистому кабінеті, система пропонуватиме вибір під час оплати кожного рахунка.
    4. За потреби можна налаштувати процес оплати рахунків за комунальні послуги автоматично.
  • Через онлайн-банкінг. Не хочете зайвих реєстрацій і завжди користуєтеся карткою одного банку — дізнайтесь у своєму банку про можливість оплати комунальних послуг через онлайн-банкінг.
    1. Зазвичай додати чи знайти рахунки можна, ввівши власну адресу в графі пошуку або ж знайшовши комунальне підприємство вручну за реквізитами (IBAN, МФО, ЄДРПОУ), що зазначені на кожній квитанції.
    2. Вам не треба вводити дані картки. Якщо у вас кілька карток одного банку, можете вибрати ту, з якої хочете здійснювати комунальні платежі.

Що таке Masterpass? 

Masterpass від Mastercard — це цифровий гаманець, що дає змогу надійно зберігати дані карток різних банків та різних платіжних систем в одному місці. Завдяки Masterpass під час оплати вам більше не треба щоразу вводити дані банківської картки (номер картки, CVC2-код тощо). Просто вибираєте зі списку картку, якою хочете розрахуватися просто зараз, і відразу переходите до оплати.

Masterpass захищає ваш обліковий запис кількома рівнями безпеки та оберігає дані від шахраїв. Ми також не передаємо персональні дані партнерам.

Як користуватися гаманцем на сайтах партнерів?

Як оплатити рахунки за комунальні послуги онлайн?

на прикладі платіжного сервісу

 

  1. Зареєструйтеся в системі. Це можна зробити через спеціальну форму, яка з’являється після натискання кнопки «Зареєструватися» на головній сторінці сайту сервісу. Або дещо швидше, якщо вибрати реєстрацію через свою сторінку в соціальній мережі або Google-акаунт.
  2. Після реєстрації вам може знадобитися підтвердження для входу на сайт. Воно надходить кодовим повідомленням в SMS вам на смартфон або активним посиланням на вашу електрону пошту.
  3. Після завершення реєстрації треба зайти в розділ «Платежі» чи «Комунальні платежі».
    • Через графу пошуку знайти рахунки за комунальними підприємствами, які надають вам послуги (наприклад, ГІОЦ, «Київводоканал», «КиївГазЕнерджи» тощо). У частини сервісів є можливість введення адреси й автоматичного підтягнення всіх рахунків, які комунальні організації виставляють на неї (наприклад, Рortmone).
    • Якщо потрібне підприємство чи рахунок не знайдено, його треба створити один раз вручну в підрозділі «Шаблони» або «Оплата за довільними реквізитами». Наступного разу цей шаблон можна буде використати повторно. Виберіть перший рахунок для оплати.
  4. Звірте всі реквізити, які показує система, з тими, що вказані у вашій паперовій квитанції.
  5. Перевірте суму платежу. Ви можете сплатити точну суму, що вказана у вашому рахунку, або іншу. Сума підлягає коригуванню. Якщо сплатити більше, то аванс зарахується вам у наступній квитанції за майбутній період.
  6. Виберіть картку для оплати. Ви можете скористатися картками різних платіжних систем і різних банків. Один раз оплативши карткою, її дані можна зберегти у власному кабінеті й використовувати під час наступних операцій.
  7. Натисніть кнопку «Оплатити». Квитанції, що підтверджують оплату комунальних послуг, зберігаються в системі. За потреби ви завжди можете передивитися та надрукувати їх.

Інші корисні фінансові звички від Mastercard